سفارش تبلیغ
صبا ویژن

آموزش کامل تعمیر کولر گازی

آموزش تعمیر کولر گازی

آموزش تعمیر کولر گازی در عصر حاضر از مهم ترین مشاغل خدماتی محسوب می گردد. اهمیت آموزش تعمیر کولر گازی از جایی مشخص می شود که بدانیم بیشتر منازل و مکان های تجاری مخصوصا در مناطق مرطوب از کولرهای گازی استفاده می کنند.آموزش تعمیر کولر گازی مربوط به تمام کولرهایی است که سیستم سردکننده یا گرم کننده ی آن ها از ماده ای به نام «مبرّد» بهره می برد. در سیستم های جدید تهویه مطبوع، هر دو قابلیت سردسازی و گرم سازی در یک واحد وجود دارد و تنها جهت آن معکوس است بنابراین آموزش تعمیر کولر گازی با زبان انگلیسی به هر دو مبحث می پردازد. آموزش تعمیر کولر گازی عملی تخصصی است و نیاز به حداقل آشنایی با سیستم های الکترونیکی و مکانیکی و سازوکار سیستم مبرد دارد. اصطلاحاتی خاص نیز در آموزش تعمیر کولر گازی وجود دارد که تعمیرکاران مجرب با آن آشنا هستند.

 

?

 

 

 

آموزش تعمیر کولر گازی - آموزش تعمیر کولر گازی

آموزش تعمیر کولر گازی بخش های مختلفی را مانند نصب، راه اندازی، سرویس، عیب یابی، شارژ مبرد و تعویض قطعات را شامل می شود. کولر گازی که گاهی به خاطر محبوبیت نوعی از آن اسپلیت نیز نامیده می شود، در نگاه اول پیچیدگی هایی دارد که به نظر افراد سرویس و تعمیر آن کاری دشوار به نظر می آید. آموزش تعمیر کولر گازیشبیه تعمیر یخچال است زیرا سیستم کاری مشابهی دارند بنابراین در سرویس دوره ای آن اصلا کاری دشوار نیست و برخلاف آموزش تعمیر کولر گازی نیاز به مهارت خاصی ندارد. در واقع بازدید و عیب یابی ساده ی این وسیله از جمله کارهایی است که باید هرکسی بلد باشد تا در صورت لزوم بتواند مشکلات احتمالی را شناسایی یا رفع کند و از عملکرد صحیح این وسیله اطمینان حاصل کند. منظور از اقدامات ساده در آموزش تعمیر کولر گازی، بازدید و تمیز کردن و در صورت امکان پیدا کردن ایراداتی است که جلوی بازدهی کامل کولر را می گیرد. در این مجموعه علاوه بر آموزش تعمیر کولر گازی به صورت تخصصی برای تعمیرکاران و سرویس کاران، ترفندهای ساده ی تمیزکاری و عیب یابی کولر گازی را نیز نشان خواهیم داد.آموزش تعمیر کولر گازی

آموزش تعمیر کولر گازی مراحل مختلفی را شامل می شود. ابتدا باید بدانیم که کولر گازی چه بخش هایی دارد و چه مشکلاتی ممکن است برای آن به وجود بیاید. سپس باآموزش تعمیر کولر گازی به بررسی علل مشکل و رفع آن می‌پردازیم. به طور کلی مشکلات مربوط به کولر گازی می تواند مربوط به پوسیدگی ها و نشتی ها، مشکلات ایجاد شده حین حمل یا نصب، عیب های الکتریک ایجاد شده به خاطر مشکلات برق، ایراد یا گیر کردن بخش های مکانیکی مثل فن دمنده و کمپرسور یا ایراد در قطعات الکتریکی مانند خازن ها، مقاومت ها، کویل، ترموستات یا برد الکتریکی باشد. هر کدام از این ایرادات با علت ایجاد آن به صورت کامل در آموزش تعمیر کولر گازی به صورت تصویری گنجانده شده است.

 

?

 

 

 

آموزش تعمیر کولر گازی - آموزش تعمیر کولر گازی

آموزش تعمیر کولر گازی از ساده ترین ایرادات مثل کاهش جریان ورودی تا پیچیده ترین آن ها مانند کاهش فشار مبرد به علت نشت از لوله را شامل می شود بنابراین عیب یابی سیستم هایی که به HVAC مشهورند، تنها با آمیزه ای از تجربه و تخصص امکان پذیر است. با توجه به این که عمر مفید کولرهای گازی 10 سال قلمداد می شود، تعویض این وسیله پس از این مدت به صرفه تر است زیرا حتی اگر در ظاهر عملکرد بی نقصی داشته باشد، کارایی و بازدهی آن حتی در صورت سرویس و تعویض قطعات با جنس اولیه متفاوت خواهد بود. هزینه ی صرف شده برای واحد جدید در دراز مدت با جبران هزینه در قبض برق برگشت خواهد کرد. بنابراین حتی اگر قصد تعویض واحد خود را دارید، آموزش تعمیر کولر گازی می تواند کمک بزرگی برای شما باشد زیرا در بخشی از این آموزش تصویری، نصب و راه اندازی واحدهای تهویه مطبوع نیز گنجانده شده است.

 

?

 

 

 

آموزش تعمیر کولر گازی - آموزش تعمیر کولر گازی

آموزش تعمیر کولر گازی دارای بخش های مختلفی به همراه زیرنویس تحت الفظی است. در بخش اول طی 12 قسمت، مشکلات کلی مربوط به کولرهای گازی معرفی می گردند. این قسمت از آموزش تعمیر کولر گازی شامل رفع مشکلات کلی مانند روشن نشدن واحد، مشکلات رایج، فعال شدن مکرر مدارشکن، عبور از ترموستات و نشتی است و راه حل هایی سریع و مختصر ارائه می گردد. بخش دوم به چند مشکل خاص در 4 قسمت پرداخته است که از آن ها می توان به شارژ خازن ها، تمیز کردن واحد و تست و تعمیر کلی اشاره کرد. مهم ترین بخش آموزش تعمیر کولر گازی، بخش سوم با عنوان « آموزش کامل عیب یابی و تعمیر انواع کولر گازی » است که 255 ویدئوی تخصصی دارد. تمام مشکلاتی که ممکن است در زمینه ی کولر گازی پیش بیاید همراه با راه حل کامل و جامع تصویری، به علاوه ی روش نصب و سرویس و جوشکاری و اتصال شلنگ ها و سیم ها و آشنایی با مدارها و چرخه های موجود در کولر گازی در این بخش آمده است. هم اکنون می توانید مجموعه آموزش تعمیر کولر گازی که توسط وب سایت 118file تهیه شده را سفارش داده و در مدت کوتاهی به صورت لینک دانلود یا دی وی دی در محل دریافت نمایید. 

 

118فایل اولین مرکز فروش فایل های حجمی 

 برای دریافت این پکیج به وب سایت  www.118file.com مراجعه فرمایید .